Інформатика. Інформація та інформаційні процеси.

Інформатика — це наука, яка вивчає структуру і загальні властивості інформації, а також закономірності й методи вимірювання, подання, пошуку, зберігання, опрацювання та передавання інформації за допомогою комп’ютерних систем.

Фундаментальними поняттям інформатики як науки є поняття — «інформація». Інформаційні процеси відіграють значну роль у житті людей, починаючи зі стародавніх часів. Але як наука інформатика почала інтенсивно розвиватися лише у другій половині ХХ століття. Її особливість полягає у тому, що її використовують в усіх без винятку наукових і виробничих сферах: філософії, природничих та гуманітарних науках, біології, медицини й психології, фізіології людини і тварин, соціології, техніці, економіці, а також у повсякденному житті.


Інформаційні процеси — це процеси, пов'язані з інформацією: збирання, зберігання (або втрата чи спотворення), передавання, опрацювання і захист повідомлень.

Ще сто років тому інформація оновлювалася дуже повільно. Відповідні буди й засоби: перо, рахівниця, друкарський верстатю. У ХХ ст. долучили друкарські машинки, калькулятори, а згодом і електронно-обчис­лювальні машини. Наразі саме комп’ютер — це основний пристрій для опрацювання інформації.
Довжину мерят метрами і кілометрами, вага грамами, кілограмами і тоннами, треба ж інформацію ніж те міряти ось і придумали спеціальні одиниці вимірювання біти, байти, кілобайти і т.д. Біт (від англійського binary digit - подвійний розряд, відповідно 0 і 1) означає найменшу одиницю вимірювання.
1 байт - 8 біт
1 КБ (Кілобайт) - 1024 Байт
1 МБ (Мегабайт) - 1024 КБ
1 ГБ (Гігабайт) - 1024 МБ
1 ТБ (Терабайт) - 1024 ГБ

Комп'ютерна система обчислення трохи відрізняється від звичайної. У комп'ютерній системі всі обчислення відбуваються по двійковій системі, тобто 2-4-8-16-32-64-128-256-512-1024. Ось тому вчені і взяли за основу цифру 1024.

До сучасних засобів зберігання і опрацювання інформації відносяться: електронні пристрої  в основі яких є мікропроцесор та пам’ять: комп’ютери, мобільні телефони, ауді та відео системи, тощо. Сучасні засоби передавання інформації використовують класичну схему Шенона:
Джерело інформації  => Приймач => Адресат.

Каналом зв’язку може служити радіо, телефонна, оптико-волокниста, супутникова чи інша лінія зв’язку. Наприклад комп’ютери під’єднують до телефонних ліній за допомогою модемів. Модем – пристрій, який перетворю аналоговий сигнал у цифровий і навпаки. Інформацію за допомогою ЕОМ передають на віддаль, створюючи комп’ютерні мережі.
Мета застосування інформаційних технологій — створення та опрацювання інформаційних ресурсів, до яких відносять програми, текстові документи, графічні зображення, аудіо- і відеодані та інше.

Застосування сучасних інформаційних технологій у навчанні — одна з найважливих і стійких тенденцій розвитку освіти. У загальноосвітніх школах в останні роки комп’ютерну техніку й інші засоби інформаційних технологій стали дедалі частіше використовувати при вивченні більшості навчальних предметів.


Наразі є різні педагогічні програмні засоби (ППЗ):
  • комп’ютерні підручники (уроки);
  • програми-тренажери (репетитори);
  • для контролю (тести);
  • інформаційно-довідкові (енциклопедії);
  • імітаційні;
  • моделювання;
  • демонстраційні (слайди, відеофільми);
  • навчально-ігрові;
  • для дозвілля (комп’ютерні ігри).
Картинки по запросу Інформатика. Інформація та інформаційні процеси.

Немає коментарів:

Дописати коментар